A zene élvezete áll és esik a hangszóró megválasztásával. Ha megnézzük a modern eszközöket, gyorsan két különböző verzióval találkozhatunk, amelyek jelenleg uralják a piacot. WiFi és Bluetooth hangszórók. De milyen hatásai vannak ennek a különbségnek az átvitel típusaiban? És melyik technika a megfelelő az Ön számára? Elmagyarázzuk.
Bluetooth vs. WLAN: a technológia
Mindkét átviteli szabványnak van egy közös vonása: vezeték nélkül küldik el a zenét az intelligens hangszórókhoz. A multifunkcionális hangszórók kiváló zeneélményt nyújtanak kusza kábelek nélkül. Mind a Bluetooth, mind a WLAN licencmentes rádiófrekvenciás sávokon keresztül továbbítja az adást.
A digitális adatbázisok segítségével könnyedén streamelheti kedvenc zenéit kiváló hangminőségben. Lejátszhatja zenéit helyileg okostelefonján vagy merevlemezén, vagy online módon streamelheti a megfelelő felhőn keresztül. Természetesen hozzáférhet olyan streaming szolgáltatásokhoz, mint a Spotify, a Deezer, a Google Music, az Apple Music vagy a Tuneln. Elvileg azonos sávszélességű zene áll rendelkezésre mind a WiFi, mind a Bluetooth hangszórókhoz.
És mi a különbség a Bluetooth és a WLAN között?
A különbség a Bluetooth és a WLAN között az átvitel struktúrájában rejlik. A Bluetooth technológiával az adatok mindig közvetlenül az egyik eszközről a másikra kerülnek. Bluetooth-os okostelefonja a zenét közvetlenül a Bluetooth-hangszóróra küldi.
Az elején természetesen először össze kell kapcsolnia a két eszközét. Ehhez lépjen az okostelefon beállításaiba, kapcsolja be a Bluetooth-ot, és keresse meg a közeli Bluetooth-eszközöket. A megjelenő Bluetooth mezőre kattintva mindkét eszköz pár másodpercen belül párosul. A zenéje pedig az intelligens hangszórón keresztül hallható.
A Bluetooth előnyei egy pillanat alatt
- Vezeték nélküli zenei élvezet
- Könnyű streaming az okostelefonról
- Nagy mobilitás
Ahogy a neve is sugallja, a WiFi hangszórója felelős a zene helye és maga a hangszóró közötti kapcsolatért. Ennek természetesen előfeltétele a működő WiFi hálózat.
Az okostelefon vagy táblagép csak közvetítőként szolgál. Az egyik előnye, hogy ezzel a kapcsolattal a játékeszköz (pl. Az okostelefon) energiafogyasztása lényegesen alacsonyabb.
A WLAN előnyei egy pillanat alatt
- Vezeték nélküli zenei élvezet
- Energiahatékony
- Magas csatlakozás
WLAN vs. Bluetooth: melyik a jobb?
Ennyit a technológia alapjairól. Most megy az alkalmazás. A legfontosabb kérdés az, hogy mire szeretné használni okos hangszóróját? Ön spontán, sokat utazik, és mindenhová magával akarja vinni a hangszórót? Vagy inkább hangrendszert szeretne létrehozni otthona számára?
WLAN vs. Bluetooth: Hat lépés a megfelelő választáshoz
És hogyan találja meg most a megfelelő hangszórót? Ne aggódjon, összehasonlítottuk az Ön számára a WLAN és a Bluetooth hangszórók hat legfontosabb tulajdonságát! Garantáltan jól dönt.
1. Tartomány
Hatótávolságát tekintve a WLAN hangszóró mindenképpen megelőz. Az otthoni hálózathoz való csatlakozás biztosítja az adatátvitelt a teljes lakóterületen. Természetesen a stabil WiFi hálózat előfeltétele! A jó dolog: okos hangszórójának és okostelefonjának nem is kell egy szobában lennie! Például a kanapé kényelméből vezérelheti a konyha és a fürdőszoba zenéjét.
A Bluetooth hangszóró sajnos valamivel rövidebb tartományt kínál ehhez képest. Bár ez a szabvány a falakon keresztül is továbbítja a jeleket, a stabil kapcsolat csak kb. 10 méteres távolságig garantált.
Alapvetően természetesen vannak különböző osztályai a Bluetooth szabványnak, ami általában azt jelenti, hogy hosszabb tartományokat lehet elérni. A Bluetooth 5 segítségével létre kell hozni egy olyan szabványt, amely az intelligens otthonhoz is köthető, mivel többek között növelni kell a hatótávolságot. Mindenképpen kíváncsiak vagyunk!
2. Irányítás
A Bluetooth hangszórókat a lejátszón keresztül lehet vezérelni. Ezért közvetlen kapcsolat van a hangszóró és például egy okostelefon vagy táblagép között.
A WLAN hangszóróhoz úgynevezett streaming architektúra szükséges. Ez bonyolultnak tűnhet, de valójában nagyon egyszerű. Csak egy alkalmazásra van szüksége, például a megfelelő gyártótól. Könnyedén vezérelheti kedvenc zenéjét okostelefonon keresztül.
3. Az akkumulátor fogyasztása
Tesztünk során a WLAN hangszóró is előrébb tart az akkumulátor-fogyasztás szempontjából. Az okostelefon és a Bluetooth hangszóró közötti állandóan szükséges kapcsolat miatt az okostelefon akkumulátorát sokkal jobban terheli, mint egy WLAN-kapcsolattal.
A WLAN-kapcsolattal az okostelefon csak a közvetítő, ezért nincs állandó stressz alatt. Más szavakkal, az okostelefon képes lejátszani a zenét, és továbbra is készenléti módba vált. Tesztünk során az Ön WLAN hangszórója energiatakarékosabbnak bizonyul.
4. Mobilitás
Mindenesetre a Bluetooth hangszóró nyer a WLAN hangszórón. Mint már említettük, a WLAN hangszórónak mindig szüksége van egy meglévő WLAN hálózatra, amelybe be kell építeni.
Ezzel szemben a Bluetooth hangszóró független az otthoni hálózattól vagy az áramforrástól. Tehát bárhonnan hallgathatja zenéit, legyen az a tengerparton, a parkban vagy a kerékpárján. Nincsenek rajtad határok!
5. Streaming formátumok
A WLAN és a Bluetooth hangszórókhoz képest az otthoni hálózati változat általában jobb hangminőséget kínál. A WLAN hangszórók nagyobb sávszélessége miatt az audiofájlok streaming közben nem csökkennek, és így jobb hangminőséget kínálnak.
Az intelligens Bluetooth-fiókokon keresztül továbbítandó audiofájlokat SDC-kodekké alakítják továbbítás céljából. Sajnos ezt az átalakulást a hangminőség tükrözi. Mindazonáltal jobb hangot kap Bluetooth-on keresztül, ha az aptX formátumot támogatja a hangszóró és a lejátszó.
Ez a formátum csekély vagy semmilyen adatvesztés nélkül továbbítja a hangfolyamot. Ezenkívül a legtöbb streaming szolgáltatás, mint például a Spotify és a Co., eleve csökkentett hangfájlokkal működik. A hangtechnika szempontjából itt nincs különbség, hogy WLAN vagy Bluetooth hangszórók vannak-e.
6. WLAN hangszórók: előny multitasking révén
A Bluetooth-hangszórókat használók számára az okostelefon vagy a megfelelő lejátszó korlátozottabb, mint a WLAN-hangszóró használata. A WLAN adatátvitel segítségével például könnyen lehet telefonálni vagy hangos játékot játszani a készüléken. Bluetooth-átvitel esetén ezek az alkalmazások mindig kapcsolódnak a zene megszakadásához.
WLAN vs. Bluetooth: Következtetés
Tesztünk egyik alapkérdése: hova szeretnék közvetíteni? Hat összehasonlítási pontunk alapján jól látható, hogy a Bluetooth hangszóró mindenképpen jobb választás spontán kirándulásokhoz.