Belépés
Elfelejtettem a jelszavamat

Fejhallgató: vezeték nélküli vagy vezetékes?

2021-05-12
Gyakori kérdés, amikor a készülékéhez használni kívánt fejhallgatót - legyen szó PC-ről vagy Mac-ről, iPhone-ról, iPad-ről vagy bármilyen Android-eszközről - választani kell a hagyományos vezetékes vagy a Bluetooth technológiát használók közül.

A fejhallgató olyan eszköz, amelyen keresztül hangforrást hallgathat. A fejhallgatókat 1910-ben találta ki Nathaniel Baldwin, és idővel szinte nélkülözhetetlenné váltak sok fogyasztó számára. Ezeket az eszközöket azonban sok magánbefektető elkapta, akik nem értették meg azonnal a lehetőségeiket. Majd 1937-ben egy német vállalat (Beyerdynamic) piacra dobta a kifejezetten magánhasználatra tervezett fejhallgató-modellt: hihetetlen sikereket értek el!

Azóta a fejhallgató-piac tovább fejlődött, és nagyszerű újításokat hozott. Ez utóbbiak közül a leghihetetlenebb kétségtelenül a vezeték nélküli (vezeték nélküli) fejhallgatókkal kapcsolatos , amelyek nagyfokú jóváhagyást nyertek a fogyasztók körében. Sok ember azonban kíváncsi arra, hogy jobb-e egy vezeték nélküli vagy vezetékes fejhallgatót vásárolni. Ebben a cikkben megpróbáljuk alaposan elemezni a két modell előnyeit és hátrányait.

Kábellel ellátott fejhallgató: erősségek és gyengeségek

A fejhallgató kábel a legelterjedtebb, mióta feltalálták. Az hangminőség minden bizonnyal a legjobb, mivel nem szenved semmilyen interferenciát. Bármikor és feltöltés nélkül is használhatók. A hátrányok azonban eltérőek, és nem szabad lebecsülni őket. Ez a fajta fejhallgató bizonyos esetekben valójában kényelmetlen és terjedelmes lehet. Vezetés közben például nem érdemes foglalkozni olyan lógó vezetékekkel, amelyek a vezető és a kormánykerék vagy az autó sebességváltója közé kerülhetnek. Hasonlóképpen bosszantó lehet a kábelekkel foglalkozni, miközben zenét hallgatunk az edzőteremben vagy futunk a parkban.

Ha telefonálni szeretne, ellenőrizni kell, hogy a kábeles fejhallgatónk rendelkezik-e mikrofonnal (nem mindegyik van), és fontos, hogy mindig szájnyíláson tartsa (vezeték nélküli fejhallgatókkal) ez a probléma nem jelentkezik, mivel a mikrofon magához a fejhallgatóhoz van csatlakoztatva).

Végül az egyik legnagyobb hátrány a kábeles fejhallgatókkal kapcsolatban az, hogy maguk a vezetékek kopnak, ami sajnos könnyebben károsodhat, mint gondolnád (és ha egyszer elmúltak ... viszlát fejhallgatók!). Bár a termék gondosan kezelhető, valójában minimális gondatlanság elegendő ahhoz, hogy túlságosan meghúzza az egyik vezetéket, amely a fejhallgatót a készülékhez köti, és használhatatlanná teszi. A másik probléma ami nem mondható hátránynak, de a jobb minőség eléréséhez ajánlott fejhallgató erősítőre csatlakoztatni a vezetékes fejhallgatónkat.

Vezeték nélküli fejhallgató: az új, amely előrelép

A vezeték nélküli fejhallgató úttörő termék, amely egy ideje hírnevet szerez a piacon. Különböző technológiákat alkalmaznak, hogy a hang eljusson a hallgató fülébe: az infravörös sugarak és mindenekelőtt a bluetooth a legelterjedtebb. A bluetooth különösen a leggyakoribb eszközöket ahhoz, hogy a fejhallgató kommunikálni tudjon a telefonnal vagy más eszközökkel. Sokan vannak azonban, akik kételkednek e technológia valódiságában, amely valóban károsnak tekinthető az ember egyes biológiai szöveteire a sugárzás miatt, amelyet a jel kábelek nélküli továbbításához használ.

Spontán felmerül a kérdés: vajon ezeknek az elméleteknek van-e tudományos alapjuk, vagy egyszerűen csak pszichózisok? John Moulder (a Wisconsini Egyetem sugárbiológus szakértője) néhány tanulmány elvégzése után a Livescience weboldalnak adott interjúban kijelentette, hogy a bluetoothban használt energia túl alacsony ahhoz, hogy károsítsa az emberi szöveteket. Moulder ezután azt mondta, hogy a vezeték nélküli fejhallgatók gyártói érdekeltek abban, hogy a lehető legnagyobb mértékben csökkentsék a bluetooth-kibocsátás teljesítményét, mivel minél nagyobb a működéshez felhasznált energia, annál alacsonyabb az audioeszköz töltöttsége.

Tehát elérkeztünk a vezeték nélküli fejhallgatók igazi Achilles-sarkához : töltéshez. Mindannyian, legalább egyszer az életünkben, azt tapasztaltuk, hogy éppen akkor van halott telefonunk, amikor szükségünk van rá. Itt tudd meg, hogy ugyanabba a helyzetbe kerülhetsz, amikor egy különösen mozgalmas munkanap után egy kis zene hallgatásával szeretnél pihenni. Valójában a vezeték nélküli fejhallgatókat általában egy speciális eszközzel kell feltölteni, amelyet a vásárláskor biztosítanak. Ez a töltőkészülék ezután energiabankként működik, ezért sorban fel kell tölteni (USB-n keresztül), hogy elegendő energiát tárolhasson benne, hogy aztán átkerülhessen a fejhallgatóba.

Meg kell azonban jegyezni, hogy töltésük akár 10 egymást követő órán át is eltarthat! Ez utóbbi tulajdonság nyilvánvalóan a piacon lévő drágább modellekre vonatkozik. Nagyon könnyű azonban olyan modelleket találni, amelyek legalább 5 egymást követő órán át bírnak, és amelyek költségei meghaladják a megfizethető költségeket.

Vásárlási útmutató: jobb-e a „régi” konszolidált technológiát választani vagy az újat?

A cikk végére értünk, ezért ideje következtetéseket levonni. A mai napig vezeték nélküli fejhallgató a legjobb eszköz zenehallgatásra otthonon kívül. A kábelek hiányának köszönhetően minden helyzetben nagyon kényelmesek.

Ami a gazdasági oldalt illeti, a megvásárolni kívánt termék minőségétől függően különböző ártartományok léteznek. A kábellel vagy anélküli fejhallgató ára azonban azonos minőségű, szinte azonos.

Következésképpen a vezeték nélküli fejhallgató megvásárlásának tanácsadásával és ajánlásával ajánljuk mindazokat, akik kísérletezni szeretnének ezzel az új technológiával, de különösen mindazoknak a fogyasztóknak, akik széles körben használják ezt az eszközt otthonon kívül.

Hozzászólások (0)